Biyografi


1987 Eskişehir doğumlu.

2005 Yunus Emre Anadolu Meslek Lisesi Otomasyon bölümü mezunu.

2005-2009 Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Cam Bölümü mezunu. Stajını Paşabahçe Denizli Cam Fabrikası ve Yakamoz Cam ‘da tamamladı.

2009-2011 Mezuniyetin sonrasında başarılı staj dönemiyle birlikte Yakamoz Cam’da Tasarımcı olarak 2011 yılına görev aldı. Cam objeler, kullanım eşyaları, dekoratif ve mimari alanda birçok tasarım gerçekleştirdi.

2009 Aynı zamanda Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Bölümünde Yüksek Lisansa başladı.

2011 Cam Ocağı Vakfı’nda düzenlenen Rob Stern Sıcak Cam Atölyesinde burslu eğitim kazandı.

2011-2015 Eskişehir Odunpazarı Belediyesi Sıcak Cam Atölyesinde , kurulumundan itibaren yaklaşık 5 yıl boyunca çalışmalarına Tasarım, Uygulama, Eğitim, Organizasyon, Üretim gibi bir çok alanda devam etti. Bu süre boyunca 4 kez Uluslararası Festival düzenlenmesinde aktif rol oynarak Martin Janecky, Jiri Suhajek, Daniel White, Paul de Somma, Pino Cherchi, Jason Christian, Rob Stern, Ed Van Dijk, Jeff Ballard gibi dünyanın en iyi cam sanatçılarıyla birlikte çalışma fırsatı buldu.

2012 İtalya’da bulunan Abate Zanetti cam okulunda kısa süreli eğitim aldı. Bu süre boyunca Murano cam adasını gözlemleme fırsatı buldu.

2015 İlk kişisel sergisini 2015 Ocak ayında “Gibi” ile Galeri Soyut Ankara’da gerçekleştirdi. Alanında karma ulusal ve uluslararası birçok sergide yer aldı.

2015 Türk Cam Sanatçılarından Gülin Algül ile birlikte , Cam Ocağı Artist in Residence programında yer aldı.

2018 Ondokuz Mayıs Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Bölümünde Öğretim Görevlisi olarak çalışmalarına devam etmekte.

2018 İkinci kişisel sergisini 2018 Eylül ayında “Benzer” ile Galeri Soyut Ankara’da gerçekleştirdi.

2019 Mimar Sinan Güzel Sanatlar Enstitüsü Seramik Tasarımı programından “Sanatsal Cam Formlarda Doku Etkileri” isimli teziyle yüksek lisans diplomasını aldı.

2020-2022 Ordu Büyükşehir Belediyesi Sıcak Cam Atölyesi’nin kurulumunda Danışman olarak görev aldı.

2020 Transparence – The Glass kısa film projesinde Sanatçı olarak yer aldı.

2022 Cam Ocağı Vakfı tarafından gerçekleştirilen Türk Cam Sanatında Yeni Teknikler isimli projede Davetli Sanatçı olarak yer aldı. Janusz Pozniak liderliğindeki Reticello atölyesinde teknik eğitim alarak çalışmalarını gerçekleştirdi.

2022 Anadolu Üniversitesi GSF Cam Bölümü tarafından gerçekleştirilen Camgeran Uluslararası Cam Sempozyumuna Davetli Sanatçı ve Konuşmacı olarak katılım sağladı.

2022 Yazarlığını yaptığı Elma Ağacının Hikayesi isimli resimli çocuk kitabı Fibula Yayıncılık tarafından piyasaya sürüldü.

2022 Üstü Kapalı isimli müzik grubunda vokal ve söz yazarı olarak profesyonel müzik çalışmalarına başladı. Aynı yıl içerisinde 3 beste ve 1 klip dinleyicilerle buluştu.

2023 International Biennale of Glass Bulgaria ‘ya müzede kalıcı eseriyle kabul edildi.

2023 Üçüncü kişisel sergisini Ekim ayında “An” ile Galeri Soyut Ankara’da gerçekleştirdi.